A kamaszok mentális egészsége napjaink egyik legégetőbb kérdése. Egy hazai kutatás szerint a fiatalok 45%-a gyakran reménytelennek vagy szomorúnak érzi magát, és 35%-uk kóros szorongással küzd. Sokan tanácstalanok: mit tehet egy szülő, pedagógus vagy segítő, ha egy tinédzser úgy érzi, nincs célja az életének? Hogyan segíthetünk neki a helyes döntések meghozatalában, és miként készíthetjük fel a felnőtt élet kihívásaira anélkül, hogy túlzott terhet raknánk rá?
A református egyház ráckeresztúri drogterápiás otthonában felekezetre való tekintet nélkül, öleléssel fogadják a lakók az újonnan érkezőket. Az új, támogató kapcsolatokon és a hiten keresztül próbálják gyógyítani azokat a sebeket, amelyek a szenvedélybetegséghez vezettek. A terápia alappillére a keresztyén szemlélet, de az áhítatok és bibliaórák mellett legalább ennyire fontos szerepet játszik a munkatársak hiteles élete is. Wenhardt Gábor is egy azok közül, aki megtapasztalhatta: van kiút és újjászületés, ma pedig már mentorként segít.
Meg nem hallott hangok: háborús helyzetben élő nők kitartó bizonyságtétele (The unheard voice: women’s persevering witness in war) címmel tart április 3–5. között konferenciát a Református Egyházak Világközösségének Európai Területi Tanácsa a Szíriai és Libanoni Nemzeti Református Zsinattal és a Magyarországi Református Egyházzal együttműködésben. A libanoni rendezvényen a helyieken kívül szíriai, kárpátaljai és más közép-európai magyar református, illetve ír vendégek találkoznak. A Magyarországi Református Egyházat Berecz Júlia, a Zsinati Hivatal Külügyi Osztályának vezetője képviseli. Berecz Júlia beszámolója a konferencia első napjáról.