Elhunyt Dudás Ferenc nyugalmazott esperes

Augusztus 24-én, 11 órakor búcsúztatják Dudás Ferenc nyugalmazott esperest, a Poroszlói Református Egyházközség huszonhat éven keresztül szolgáló lelkipásztorát a poroszlói alvégesi temetőben. Az Egervölgyi Református Egyházmegye korábbi esperese augusztus 17-én adta vissza lelkét megváltó Istenének, hetvenöt éves volt – adta hírül a Tiszáninneni Református Egyházkerület Facebook oldala.

Dudás Ferenc

Fotó: A Poroszlói Református Egyházközség Facebook-oldala

A gyászoló család kérése, hogy a szertarásra érkezők koszorú helyett egy szál virággal fejezzék ki együttérzésükét, illetve koszorúmegváltás lehetséges a 61900136-12100145 számlaszámon, amivel a poroszlói református templom tetejének felújítását támogatják.

Dudás Ferenc tizennyolc évnyi erdélyi szolgálat után, a rendszerváltást követően települt át Magyarországra. Két évig Rásonysápberencsen volt lelkész, majd 1992-ben került a Poroszlói Református Egyházközség élére. 2014-ben választották meg az Egervölgyi Református Egyházmegye esperesévé. 2018-ban, 71 évesen vonult nyugdíjba.

dudás gyászjelentés