Média

SAJTÓKAPCSOLAT

Somorjai Balázs | kommunikációs igazgató

e-mail: kommunikacio[kukac]reformatus[pont]hu

Ajánló

Hetilap

Rádió

Minden diák életében eljön a pillanat, amikor egy iskolai ünnepségen vagy megemlékezésen szembesül a magyar történelem sorsfordító eseményeivel. De vajon mennyit értenek a fiatalok 1956-ból és milyen tanulságokat vonnak le a múltból?

Nézze vissza műsorainkat!

Hírek

Ragaszkodom, tehát vagyok?

Valószínűleg mindannyian gyűjtöttünk már tárgyakat kedvtelésből. Kollekcióinkat később vagy felszámoltuk nagytakarítás, költözés alkalmával, vagy sikerült rendezett állapotban megóvnunk. Mi birtokoljuk a tárgyainkat, vagy megfordult a helyzet, és azok birtokolnak minket? Szakemberrel néztünk utána a gyűjtőszenvedélynek és annak, hogy hogyan lehet ellenállni az állandósult „Szerezd meg, birtokold!” belső felszólításnak.

„Nem minden állapotban vagyunk kapcsolatképesek”

Magyarországon a legutóbbi hazai szinglitérkép alapján 247 ezerről csaknem 300 ezerre nőtt a 20–49 éves egyedülállók száma 2011 és 2022 között. Többségük a húszas, harmincas éveiben jár. Hogyan tekintünk a szinglilétre? Mennyire fontos kiindulópont az önismeret? Ezekről is kérdeztük Mihalec Gábor pár- és családterapeutát.

Steinbach József: A fiatalok felé különösen fontos a hiteles élet

A népszámlálási adatok arra tanítanak bennünket, hogy az evangélium üzenetét ma is le kell fordítanunk – hívta fel a figyelmet Steinbach József püspök az InfoRádió Aréna című műsorában. A Magyarországi Református Egyház Zsinatának lelkészi elnöke kiemelte, hogy nem direktívákat kell megfogalmazni, hanem értő füllel meghallgatni egymást. A műsorban szó volt a hiteles egyházról, a missziói szolgálatokról és a keresztyén közösségekről is.

Hogyan játszunk? – a játék helye az életünkben

Akarsz-e játszani? – kérdezi Kosztolányi Dezső azonos című versében, amihez hozzátehetnénk: És tudsz? A játékról általában keveset beszélünk, és ha mégis, azt gondoljuk, csak a gyerekek játszhatnak. Vagy rögtön a videójátékokra gondolunk. De mégis mire jó a játék? Mit lehet játékosítani, és mit nem? Milyen előnyei és veszélyei vannak a videójátékoknak? Ezekre és ezekhez hasonló kérdésekre keressük a választ Hartyándi Mátyással, aki vezetésfejlesztési tanácsadó a Grow Csoportnál, (szerep)játék kutató és a Budapesti Corvinus Egyetemen végzi a doktori képzést.

Református intézmények is megnyitják kapuikat a kutatók éjszakáján

Szeptember utolsó hétvégéjén tartják szokás szerint a kutatók éjszakáját. A szervezők és részt vevő intézmények célja, hogy a kutatók és fejlesztők munkája vonzóvá váljon a fiataloknak. Szórakoztató, inspiráló előadásokon, kísérleteken, laborbejárásokon és további játékos programokon keresztül minden korosztály megismerkedhet a tudományos kutatás számos új eredményével.

Formába öntött kötődések

Időnként új, többnyire gyorsan múló gyűjtési divatok tűnnek fel, ám vannak olyan tárgyak, amelyek generációkon át hatással vannak. Mitől olyan fontos a kiskönyv, hanglemez, kagyló, nyakkendő vagy plüssmackó, hogy többet gyűjtsünk belőle és kollekcióvá bővüljön? Magyar írók gyűjtési szenvedélyét járjuk körbe, hogy tárgyaik révén betekinthessünk világuk rejtett, kíváncsiságról, játékosságról és szenvedélyről árulkodó zugába.

További tartalmak