Oktatás

Hírek

Bruckner László. „Református hozzáadott érték az oktatásban” konferencia 2025 március 5. Balatonszárszó - Fotó: Kiss László

Növelni a hozzáadott református értéket – új református oktatási stratégia készül

Új református oktatási stratégia készítését jelentették be március 5-én a Református hozzáadott érték az oktatásban címmel rendezett köznevelési konferencián, Balatonszárszón, az SDG Konferencia-központban. Maruzsa Zoltán államtitkár, Takaró Mihály miniszterelnöki főtanácsadó és Péterffy Balázs, a Klebelsberg Központ szakmai elnökhelyettese a kormányzat múltbeli döntéseiről és a református iskolákat érintő terveiről számoltak be. Steinbach József püspök pedig nyitóáhítatában arról beszélt, hogy az oktatás és a nevelés is gyógyítás, ha oda tudjuk adni a krisztusi többletet.

Tovább a cikkhez
20250221_ezisref_iskolalelkesz_fekvo_borito_JAV

Szolgálat a tanórákon és azon túl

Az iskolalelkész szolgálata túlmutat a reggeli áhítatokon és a hittanórákon. Személyes figyelemmel, odafordulással segít megválaszolni a fiatalok nagy kérdéseit, egymás segítésére ösztönzi őket, igazi közösséget kovácsolva belőlük, miközben Jézus Krisztust is felmutatja nekik.

Tovább a cikkhez

További híreink

Túlélni az érettségit – lelki támasz és hit a vizsgák előtt

Stressz, szorongás, félelem, elbizonytalanodás – sokaknak ezek a szavak ugranak be, ha az érettségi kerül szóba. A felkészülés nemcsak a tudás megszerzéséről szól, hanem a lelki felkészülésről is, amely segíthet megbirkózni a vizsgák előtti kihívásokkal. A Rózsakerti Demjén István Református Általános Iskola és Gimnázium iskolalelkészével, Szőgyényi-Kovács Henriettával és az iskola végzős tanulójával, Máthé Imola Petrával beszélgettünk arról, hogyan támogathatja hitünk a stressz kezelését és a felkészülési időszakot.

Nyitott ajtók, nyitott szívek

Közösségi estet tartott a Károli Gáspár Református Egyetem Bethlen Gábor Kollégiumában az egyetem lelkészsége. A budapesti eseményen átadtak egy lelkigondozói szobát is azzal a céllal, hogy megszólítsák és támogassák a hallgatókat az egyetemi élet nehezebb időszakaiban.

A diákok versenyeznek a gép előtt, közben megtanulják a matematikát, és hozzák az ötösöket

A tanári munka mindennap új kihívásokat tartogat, ezért lehetetlen kiégni benne – vallja Papp Kornél, az Országos Református Tanáregyesület elnöke, a Bocskai István Református Oktatási Központ főigazgatója. Hivatásában eltöltött harmincöt éve alatt számos társadalmi jelenséggel találkozott, amelyek mind-mind lecsapódtak az iskola falai között, a digitális eszközök térhódításától a családok széteséséig. Az intézményvezető szerint fontos lenne, hogy az iskola, a szülők és a gyülekezetek vállvetve segítsék egymást és közösen dolgozzanak a gyermekek fejlődéséért. A tanáregyesület február 28-i konferenciája előtt beszélgettünk.

Egyházi és világi kollégiumok, református egyetemisták

Miért költöznek az egyetemisták egyházi fenntartású kollégiumba az állami diákotthonok helyett? Támogatják ezek az intézmények a hallgatók hitéletét, vagy a kötelező áhítatok inkább nyűgöt jelentenek? Az ország különböző pontjain tanuló református fiatalok tapasztalatai alapján összetett képet kapunk az egyházi kollégiumok jelentőségéről, az egyetemisták lelki és közösségi életében betöltött szerepéről.

„Isten idehelyezett bennünket, szeret, támogat – ezt a gyerekek is érzik”

A gyermekhangon énekelt Himnusz felemelő élmény – állítja Ember Sándor, a debreceni Kölcsey Ferenc Református Gyakorló Általános Iskola igazgatója. Intézményükben nagy hangsúlyt fektetnek a pedagógusok arra, hogy szóban is ki tudják fejezni magukat a diákok – erre szónok névadójuk szellemisége is kötelezi őket. Hogyan tudják megőrizni az olyan hagyományos értékeket, mint a szépírás, a közös éneklés vagy a verstanulás? – erről kérdeztem Ember Sándort a magyar kultúra napja alkalmából.

További tartalmak

Videók és galériák

Események